Zespół projektu

<strong>Agnieszka Turska- Kawa</strong>
Agnieszka Turska- Kawa

Psycholog, politolog. Dyrektor Centrum Badawczego Społecznej Aktywizacji Seniorów. Liderka i wykonawczyni licznych grantów zarówno naukowo-badawczych (Horyzont Europa, NCN, COST CA15207, NCBiR), jak i projektów społecznych realizowanych we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego (EDIH). Laureatka Stypendium MNiSW dla wybitnych młodych naukowców (2018-2019). Realizuje szkolenia z zakresu podnoszenia kompetencji społecznych (asertywność, zarządzanie stresem, autoprezentacja). Prowadzi badania w obszarze psychologia polityki. Interesują ją motywacje i emocje rządzące sferą polityki oraz poznawcze aspekty wyborów politycznych.
<strong>Michał Budny</strong>
Michał Budny

Prezes Fundacji Instytut Inicjatyw Lokalnych Im. Prof. Waleriana Pańki. Od wielu lat zaangażowany w pracę w trzecim sektorze. W przeszłości współpracował m.in. z Klubem Jagiellońskim. Członek Rady Działalności ds. Pożytku Publicznego oraz Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
<strong>Elżbieta Turska</strong>
Elżbieta Turska

Psycholog, adiunkt w Instytucie Psychologii na Uniwersytecie Śląskim. Jej zainteresowania skupiają się wokół problematyki zmiany, zachowań organizacyjnych, problematyki zarządzania sobą. Jest wieloletnim dydaktykiem, badaczem oraz psychologiem praktykiem z zakresu doradztwa zawodu i planowania kariery. W praktyce szkoleniowej specjalizuje się w dziedzinie rozwoju własnego potencjału, planowania i zarządzania własną karierą, rozwoju umiejętności komunikacyjnych, radzenia sobie ze stresem, zarządzania zmianą. Jest także instruktorem programów profilaktyki uzależnień
<strong>Kornelia Batko</strong>
Kornelia Batko

Doktor nauk ekonomicznych, wykładowca, szkoleniowiec, trener. W latach 2005- 2022 pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Informatyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2023 roku pracuje na stanowisku profesora uczelni w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od ponad 17 lat prowadzi dla studentów różnych uczelni zajęcia m.in. z zakresu technologii Informacyjnych, handlu elektronicznego, projektowania stron i sklepów internetowych, marketingu internetowego, kampanii w mediach społecznościowych. Autorka ponad 70 artykułów naukowych. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół problematyki: polityki zdrowotnej; wykorzystania systemów analitycznych oraz Big Data w ochronie zdrowia; kreowaniu wizerunku organizacji (zwłaszcza jednostek ochrony zdrowia); selfcare i dobrostanu społeczeństwa, komunikacji i kreowania wizerunku w social mediach.
<strong>Dagna Kocur</strong>
Dagna Kocur

Jest psychologiem, doktorem nauk społecznych w dziedzinie psychologii. Jej zainteresowania skupiają się wokół psychologii społecznej oraz uważności i współczucia wobec samego siebie. Ukończyła wiele kursów z zakresu psychoterapii i uważności. Jest certyfikowaną przez Mindfulness Association Polska, nauczycielką Kursu życia opartego na uważności (MBLC). Na Uniwersytecie Śląskim prowadzi badania, zajęcia dydaktyczne, a także medytację uważności.
<strong>Magdalena Molska</strong>
Magdalena Molska

Absolwentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od wielu lat związana z instytucjami kultury na Śląsku. Posiada doświadczenie w organizacji oferty kulturalnej, budowania publiczności, promocji i marketingu, a także zarządzania projektami. Realizowała projekty edukacyjne dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zawodowo związana z Teatrem Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.
<strong>Agnieszka Magdziarz-Orłowska</strong>
Agnieszka Magdziarz-Orłowska

Jest doktorem  w Dziedzinie Nauk Społecznych w Dyscyplinie Nauk o polityce i administracji.Ukończyła studia podyplomowe: Master of Business Administration oraz Przygotowanie  projektów  i zarządzanie  funduszami  europejskimi. Od lat świadczy usługi doradztwa biznesowego w Bialskim Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej, gdzie pomaga tworzyć podmioty Ekonomii Społecznej: spółdzielnie socjalne, fundacje, stowarzyszenia, itp. Od kilkunastu lat skutecznie pozyskuje fundusze z Unii Europejskiej, realizuje i rozlicza projekty. Jest asesorem, audytorem, ekspertem oceniającym. Prowadzi wykłady w tematyce: zarządzanie projektami, pozyskiwanie środków zewnętrznych, prowadzenie działalności gospodarczej, marketing, zarządzanie, negocjacje, kompetencje miękkie, negocjacje , wystąpienia publiczne.
Adam Kawa
Adam Kawa

Adam Kawa, skrzypek, dyrygent, działacz kultury, który od 2001 roku związany jest z ruchem
folklorystycznym na Górnym Śląsku współpracując w Zespołem Pieśni i Tańca „Chorzów” oraz
Studenckim Zespołem Pieśni i Tańca „Katowice” na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W trakcie swojej działalności występował z Zespołami na wielu koncertach podczas festiwali oraz przeglądów w kraju i za granicą. Nagrał na potrzebny ZPiT „Chorzów” płytę z suitami: śląską oraz krakowską, podczas pracy z SZPiT „Katowice” był odpowiedzialny merytorycznie za CD 02/2 „Nad brzegami Rawy i Brynicy” (2009), stworzył aranżacje części kolęd i był odpowiedzialny za edycję płyty „Z kolędeczką idziemy” (2014), napisał większość utworów do spektaklu muzyczno-tanecznego Zofii Czechlewskiej, zawartych na płycie „Obertaniec-oberwaniec” (2016), współpracował z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” tworząc muzykę do tańców chasydzkich w choreografii Michaila Zubkova. Aktualnie Adam Kawa obejmuje stanowisko kierownika ZPiT „Chorzów”, a od 2020 został powołany jako ekspert w dziedzinie muzyki do Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej – CIOFF Polska.
Renata Jankowska
Renata Jankowska

Absolwentka francuskojęzycznej Międzynarodowej Szkoły Nauk Politycznych na Uniwersytecie Śląskim, doktor nauk humanistycznych. Od 2014 kieruje Akademią Dyplomacji w Uniwersytecie Otwartym Uniwersytetu Śląskiego, dyrektorka dydaktyczna kierunków: Bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe, Doradztwo polityczne i publiczne, Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji, Politologia. Do zainteresowań dr Renata Jankowskiej, prof. UŚ należy polityka zagraniczna i wewnętrzna Francji, relacje francusko-tureckie, frankofonia, protokół dyplomatyczny i etykieta. Jest członkiem sieci rządu francuskiego – Campus France, w 2022r. za zasługi w polsko-francuskiej współpracy naukowej i akademickiej została uhonorowana Orderem Palm Akademickich.
Izabela i Sebastian Cierpioł
Izabela i Sebastian Cierpioł

Chorzowski Klub Karate Goliat. Instruktorzy Oyama Karate i fitness z wieloletnim doświadczeniem – prowadzący zajęcia z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Organizatorzy obozów sportowych, zgrupowań, zawodów, wyjazdów w góry.
Utytułowani zawodnicy Oyama Karate, sędziowie na zawodach  karate.
Lubiący pracę z ludźmi 😉
Skip to content